شجره طیبه صالحین

شجره طیبه صالحین مسجد سید محمد عالم بندرکنگ
 
چرا شیعیان بعد از اتمام سوره حمد، در نماز آمینْ نمی‌گویند؟
ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٩ : توسط : meghdad

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری، این روزها بسیاری از مومنان در نقاط مختلف کشور اسلامی‌مان، خودشان را برای حضور در خانه امن الهی و ادای فریضه حج آماده می‌کنند و در تکاپوی دانستن احکام مربوط به این فریضه هستند اما یکی از موضوعاتی که به طور حتم در حین حضور در کشور عربستان با آن مواجه خواهند شد، «آمین» گفتن‌های بلند بعد از سوره حمد در نمازهای جماعت از سوی نمازگزاران است که ممکن است سوالاتی را در ذهن آنها ایجاد کند زیرا گاه شده است که حتی به نمازگزاران شیعه به همین جهت اعتراض می‌کنند که چرا آمین نمی‌گویید؟


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
روز قدس
ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٢ : توسط : meghdad

 

مراسم روز قدس در بندر کنگ از مسجد امام مهدی (عج) به طرف مسجد جامعه اهل سنت بندرکنگ برگزار شد و در مسجد جامعه اهل سنت سخرانی به مناسبت روز قدس انجام گردید.

اینم یه عکس از مراسم روز قدس که یکی از بچه های حلقه صالحین با قاب عکس امام خمینی (ره) و رهبر عزیز در این مراسم شرکت کرده بود.

 


 
روش های کلاس داری
ساعت ۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۱ : توسط : meghdad

ویژه سرگره های صالحین

روش کلاس داری یکی از آن ابزارهای لازم برای شخص سرگروه در ایفاد مطالبی که بایستی به آن مخاطبین خودش منتقل بکند بسیار ضروری است، همین مسئله روش کلاس داری است البته کار سرگروه الزاما کلاس داری نیست بلکه کلاس داری جزئی و بخشی از فعالیت سرگروه است. لذا آن فنون و مهارت هایی که در مسئله تدریس و کلاس داری وجود دارد براحتی می تواند به کمک سرگروه بیاید و در انتقال مطالب و مفاهیم به مخاطبین خودش در هر رده سنی و گرایش فرهنگی که باشند کمک بکند. در این جلسه خدمت شما کلیت و مختصری ازآن ویژگی هایی که سرگروه به کمک آنها می تواند انتقال بهتر در مفاهیمش را داشته باشد خدمتتان عرض می کنم.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
12سال است این حرف رهبر در گوشم زنگ می زند
ساعت ٥:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۸ : توسط : meghdad

 این عبارت رهبر معظم انقلاب را که در دیدار دوسه روز قبل با دانشجویان ایراد شده است بخوانید:

"یکى از دوستان گفتند اگر در دانشگاه چنین شود یا چنان شود، ما بشدت برخورد خواهیم کرد. من معناى این «شدت» را درست نفهمیدم! این برادرى که این مطلب را گفتند، اتفاقاً منطق بیانى‌شان بسیار متین و مستحکم و سنجیده بود. خیلى خوب، شما که اهل منطقید، شما که به این خوبى استدلال میکنید، شما که میتوانید اینجور از مبانى درستِ خودتان دفاع کنید، چه احتیاج دارید که با شدت برخورد کنید؟ اگر مراد از شدت، شدت در بیان و بحث و استدلال و نگارش است، خب حرفى نیست؛ اما اگر به معناى دیگرى است، نه، من موافق نیستم که در مقابل نظر مخالف خودتان، یا فلان پدیده‌ى مخالف نظر شما، کار همراه با عنف، با شدت -  به آن معنائى که ممکن است مورد نظرتان باشد - صورت بگیرد."


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ادرکنی ای مرگ شیرین
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٤ : توسط : meghdad

خدای خوبم!

خسته ام از این همه راهی که طی کرده ام

از این همه راهی که با خطا طی کرده ام

از تو خجالت می کشم برای تمام بیهوده بودن هایم

...

رهایی ام ده!

رهایی از بند بودن

رهایی از تمام خستگی هایم

رهایی از تمام دلبستگی هایم

رهایی ام ده!

از خطاهایی که چه زیبا برای خودم توجیه اشان می کنم

و سخت بر انجام دوباره اشان جسور میشوم

خدای عزیزم!

رهایی میخواهم از بند اسارت هایی که مرا در خود اسیر کرده

و ندایت را نمی توانم به گوش جان بخرم...

میخواهم پربگشایم بسوی آسمانت

دیگر یارای ماندن نیست مرا

بگیر این جان مسموم را

و رهایم کن از این همه بودن بی سود و آلوده

رهایی میخوام از بند تن...

ادرکنی ای مرگ شیرین