شجره طیبه صالحین

شجره طیبه صالحین مسجد سید محمد عالم بندرکنگ
 
احترام به ارزشها
ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱۸ : توسط : meghdadپیامبر (ص ) در دوران شیرخوارگى ، نزد حلیمه سعدیه بود، حلیمه به او شیر مى داد، حلیمه داراى چند پسر و دختر بود، در نتیجه آنها برادران و خواهران رضاعى (یعنى همشیر و همشیره ) پیامبر بودند.
پیامبر (ص ) پس از آنکه به مقام پیامبرى رسید روزى (گویا در مدینه ) خواهر رضاعیش نزد او آمد، بسیار خوشحال شد، روپوش خود را براى او در زمین گسترد، و او را روى آن نشانید، سپس با رویى خوش با او به سخن پرداخت و احوال بستگان او را پرسید، و تا هنگامى که او نشسته بود، با چهره اى خندان ، با او صحبت کرد، تا اینکه او برخاست و رفت .
سپس برادر رضاعى پیامبر (ص ) آمد، پیامبر (ص ) از او نیز احترام کرد، و مدتى با هم سخن گفتند! ولى آن خوشرفتارى که پیامبر (ص ) با خواهر رضاعیش کرد، با برادرش رضاعیش نکرد. شخصى به پیامبر (ص ) عرض کرد: ((با اینکه برادر رضاعى شما، مرد بود، به او مانند خواهر رضاعیت خوشرفتارى نکردى ؟))
پیامبر (ص ) در پاسخ فرمود:
لانها کانت ابر بوالدیها منه
((زیرا آن خواهر به پدر و مادرش ، خوشرفتارتر بود)) (1).
آرى پیامبر (ص ) این گونه به ارزشها (مانند احترام به پدر و مادر) توجه داشت و احترام مى کرد.

1- اصول کافى ، ج 2، ص 161


 
توصیه‌های آیت‌الله‌ ‌بهجت(ره)درباره‌غذاخوردن
ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٧ : توسط : meghdad

آیت‌الله بهجت(ره) می‌گوید: علمای سابق که آن همه در علم و عمل موفق بودند و عمر با برکت داشتند و از انحراف فکری سالم بودند، در اثر خوردن غذای حلال و اجتناب از غذاهای شبهه‌ناک بوده است.
به گزارش فارس، در آیین اسلام، بر خلاف بسیاری از آیین‌های دیگر، بدن آدمی مورد تحقیر نیست. اسلام بدن انسان را چیزی بی‌ارزش نمی‌شمارد، زیرا بدن انسان ابزار تکامل روح است. تحقیر بدن، در حکم تحقیر شخصیت آدمی است و کسی که مرتکب این عمل شود، مستوجب کیفر و قصاص خواهد بود.
 
بنابراین اسلام برای صحت و سلامتی، ارزش و اهمیت ویژه‌ای قایل بوده و از این رو فقه و سنت اسلامی مملو از مطالب و دستور العمل‌هایی در این زمینه است به همین مناسبت توصیه‌هایی را از مرحوم آیت‌الله بهجت درباره غذاخوردن در ادامه می‌آوریم:


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فتوای آیت‌الله وحیدخراسانی درباره ریش پروفسوری
ساعت ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٤ : توسط : meghdad

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی مرجع تقلید شیعه در قم در پاسخ به استفتایی نظر خود در خصوص تراشیدن ریش تمام صورت و گرفتن اجرت بابت آن را بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن استفتا و پاسخ این مرجع تقلید به شرح زیر است:

سوال: تراشیدن ریش تمام صورت چه حکمی دارد و آیا می‌توانیم ریش پروفسوری بگذاریم، یعنی ریش چانه را نزده و ریش قسمت‌های دیگر را بتراشیم؟

پاسخ: بنا بر احتیاط واجب تراشیدن ریش چانه یا قسمتی از آن جایز نیست و اگر به مقداری ریش بگذارد که عرفا صدق کند ریش دارد کافی است و ریش پروفسوری در صورتی که عرفا صدق کند که ریش دارد، مانعی ندارد.

سوال: آیا گرفتن اجرت در قبال تراشیدن ریش تمام صورت جایز است؟

تراشیدن ریش چانه یا قسمتی از آن بنا بر احتیاط واجب جایز نیست و اخذ اجرت بر آن بنا بر احتیاط واجب حرام است.


 
واکنش آمریکا به سخنان محسن رضایی
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٤ : توسط : meghdad

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی شب گذشته خود در واکنش به مصاحبه اخیر "محسن رضایی" در خصوص تجهیز حماس گفت: ما مدتهاست که می‌دانیم ایران تسلیحات، آموزش و کمک مالی به حماس می‌دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت وزارت امور خارجه آمریکا، "جنیفر ساکی" در خصوص اینکه آیا آمریکا با کشورهایی که کمک و سلاح به حماس می‌دهند صحبت کرده یا نه، گفت: ما مطمئنا با قطریها صحبت کردیم. ما با ایرانی ها صحبت نکرده ایم. قطریها طرف صحبت مهمی بوده اند و هفته گذشته با آنها صحبت شد زیرا آنها  رابطه تاثیر گذاربا حماس دارند. ما مطمئنا می توانیم با کشورهایی که با آنها توافق داریم بنشینیم و گفتگو کنیم. وزیر امور خارجه آمریکا به همین جهت در حال تعامل با قطریها و ترک ها است و انتظار دارم این تعامل ادامه یابد.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
اعتراض امارات به بان کی مون: ایران در منطقه تحت کنترل ما در جزیره ابوموسی پرچم ز
ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٤ : توسط : meghdad

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، سفیر امارات در سازمان ملل متحد در همین زمینه به برافراشته شدن پرچم ایران در منطقه تحت کنترل امارات در جزیره ابوموسی اعتراض کرد.

دولت امارات می گوید براساس توافقنامه 1971، بخشی از جزیره ابوموسی تحت کنترل امارات است.

براساس اطلاعات موجود هم اکنون بخشی از جزیره ابوموسی تحت کنترل امارات است. در این بخش، شهروندان اماراتی زندگی می کنند و واحدهایی از پلیس امارات نیز حضور دارند.


ادامه مطلب را مطالعه کنید