نامه دانشجویان افغانی به رهبر معظم انقلاب

 امتیاز به مطلب 4 نفر
نامه دانشجویان افغانی به رهبر معظم انقلاب
سیاست > رهبری - دانشجویان مهاجر افغانستانی در همایش "۳۰ سال خون شریکی" با نگارش نامه‌ای از رهبری خواستند تا بتوانند "پس از سال‌ها انتظار" برای "بهره‌مند شدن از رهنمودها و فرمایش‌هایشان" به دیدار ایشان بروند.

به گزارش «نسیم»، دانشجویان مهاجر افغانستانی با نگارش نامه‌ای از مقام معظم رهبری خواستند تا بتوانند «پس از سال‌ها انتظار» برای «بهره‌مند شدن از رهنمودها و فرمایش‌های رهبری» به دیدار ایشان بروند.

متن این نامه را که در همایش «30 سال خون شریکی» خوانده شد را می‌توانید در ادامه بخوانید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای دامه برکاته

با سلام و احترام

ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام ماه رجب، سلام و تحیت هزاران دانشجوی مهاجر افغانستانی دانشگاه‌های ایران را به شما تقدیم می‌کنیم.

به استحضار جناب عالی می‌رسانیم که با همت و پشتکار جامعة مهاجر و مساعدت‌های مسئولان امر، اکنون بیش از سیزده هزار دانشجو و چندین برابر آن، دانش‌آموزان مهاجر در مقاطع مختلف در جمهوری اسلامی ایران در حال تحصیل هستند.

این نمونه‌ای از قرابت‌های فرهنگی و همراهی‌های اجتماعی جامعه مهاجر و میزبان است. حضور حدود سه هزار شهید و جانباز مهاجر در جنگ تحمیلی، حضور مردم مهاجر در عرصه سازندگی کشور و جمع وسیعی از نخبگان جامعة مهاجر در عرصه‌های ادب و هنر و دانش، نشانگر پیوستگی و همسویی مردم افغانستان با برادران ایرانی‌شان بوده است. ما امیدوارم که پس از گذر آن سال‌های دشوار جنگ و درگیری در کشور ما، با علم‌اندوزی و تقویت بنیه علمی خویش، برای کشور خود سودمند باشیم.

جناب عالی در دیدار اخیرتان با ریاست محترم جمهوری اسلامی افغانستان، آقای دکتر اشرف غنی، امنیت و پیشرفت افغانستان را امنیت و پیشرفت ایران اسلامی دانسته‌اید و ایران را خانه برادران افغانستانی دانسته‌اید.
ولی حقیقت این است که در این سال‌ها یکی از آرزوها و خواسته‌های اصلی جامعه مهاجر، به خصوص دانشجوان آن، دیدار با جناب عالی بوده است که متأسفانه تا کنون توفیق آن به مهاجران ما دست نداده است.

آنچه بر اهمیت این دیدار می‌افزاید، وضعیت حساس منطقه و بحران‌هایی است که جهان اسلام و به ویژه کشور افغانستان را تهدید می‌کند. توجه مسئولان محترم جمهوری اسلامی ایران به وضعیت مهاجرین، می‌تواند مانعی باشد در برابر توطئه‌های دشمنانی که می‌خواهند بین دو ملت همزبان و هم‌کیش فاصله اندازند. دانشجویان و دانش‌آموختگان مهاجر با توجه به این که پروردگان محیط‌های علمی جمهوری اسلامی ایران هستند، می‌توانند در حفظ این پیوند و مقابله با این ترفندها موثر باشند.

لذا ما دانشجویان مهاجر افغانستانی که سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور خود هستیم، پس از سال‌ها انتظار خواستار دیدار با جناب عالی و بهره‌مند شدن از رهنمودها و فرمایش‌های شما در مسائل مختلف هستیم. امیدواریم که این آرزوی ما قرین به توفیق شود.

/ 0 نظر / 26 بازدید