واکنش آمریکا به سخنان محسن رضایی

جنیفر ساکی در واکنش به سخنان اخیر "محسن رضایی" دبیر مجمع تشخیص مصلحت درمورد تجهیز حماس گفت: ما مدتهاست که می دانیم ایران تسلیحات، آموزش و کمک مالی به حماس می دهد. من واقعا حرف بیشتری ندارم و این همچنان موجب نگرانی ما است. مسلما همانطور که شما می دانید تمرکز ما درباره ایران بر روی برنامه هسته ای و مذاکرات هسته ای باقیمانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما در برخی از موضوعات با همکاری با روسیه ادامه می دهیم که از جمله آن مذاکرات پنج به علاوه یک و تلاش برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای است. موضوعاتی است که ما اختلاف داریم.

جنیفر ساکی در مورد آمریکایی های بازداشت شده در ایران گفت:ما در حال استفاده از همه کانال ها برای آزادی افراد بازداشت شده هستیم.ما از طریق سوئیس، حافظ منافع ما درخواست دسترسی (بازداشت شدگان به) کنسولگری را دادیم تا خدمات کنسولی مناسب فراهم کنیم. ما نمی توانیم در حال حاضربه خاطر ملاحظات محرمانه اظهارنظر بیشتری کنیم اما در حال برداشتن هر گامی که بتوانیم،هستیم.

وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره این که سوئیس چه زمانی می تواند این بازداشت شدگان را ببیند، گفت: این روند عادی است و سوئیس خواهد توانست آنها را ببیند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا این اقدام (بازداشت‌ها) برای اختلال در روند مذاکرات صورت نگرفته، گفت: من فکر نمی‌کنم. ما در حال بررسی انگیزه در این زمینه هستیم.

/ 0 نظر / 27 بازدید